Melding om utrygg is på Rovatnet

Heim kommune har mottatt bekymringsmeldinger fra innbyggere som har hatt uheldige opplevelser på Rovatnet. Meldingen går ut på at selv om isen ser trygg ut, er det områder der isen lett sprekker opp. Dette til orientering.

Les mer om Melding om utrygg is på Rovatnet

Nå kan du se opptak fra folkemøtet "Fremtidens Heim"

Den 19. november arrangerte vi et folkemøte med tema "Fremtidens Heim". Hensikten med folkemøtet var å peke på utviklingstrekk ved Heimsamfunnet, og få startet en diskusjon om hvordan vi skal rigge oss for fremtiden. Håvard Moe fra KS Konsulent tok oss igjennom tallene som sier noe om hvordan samfunnet har utviklet seg, og hva som kan vente for oss i fremtiden.

Se opptak fra folkemøtet på vår YouTube-kanal Lenke til et annet nettsted, åpnes i nytt vindu., eller nederst i denne artikkelen.

- Framtiden krever at kommuner tenker nytt om både struktur, arbeidsformer og hvordan vi involverer innbyggere. Heim har et godt utgangspunkt, men dere har også et stort mulighetsrom som kan utnyttes enda bedre,» sa Moe i sitt innlegg.

Ønsker du å bidra til bedre løsninger for Heim?

Arrangementet høstet gode tilbakemeldinger, og kommunen signaliserer at dette bare er begynnelsen på en større satsing for å ruste Heim for framtiden.

Derfor inviterer vi deg til å bli med i et ekspertpanel og/eller workshops med ulike tema. Du kan huke av for hvilke tema som interesserer deg mest. Bli med ved å fylle ut skjemaet nedenfor:

Folkemøte: Fremtidens Heim - vil du bidra i utviklingen av Heim? – Fyll ut skjema Lenke til et annet nettsted.

Sist oppdatert

Fant du det du var på jakt etter?