Svært glatte veier mellom Kyrksæterøra og Liabø

Det er kommet inn rapporter om svært glatte veier på mange veistrekninger i kommunen. Vær varsom når du ferdes i trafikken.

Les mer om Svært glatte veier mellom Kyrksæterøra og Liabø

Tussan kåret til Heim sin Stikk UT!-favoritt

Stikk UT!-entusiaster har sagt sitt: Tussan er kåret til Heim sin favorittur i årets kåring!

I perioden 15. august til 15. september inviterte Friluftsrådet i Møre og Romsdal, samt Heim kommune i Trøndelag, deltakerne til å stemme fram sine beste Stikk UT!-opplevelser. Hele 340 turgåere deltok i avstemningen, og nå er resultatene klare for alle kommuner i regionen.

– Det handler ikke om å kåre den «fineste» turen, men om å løfte fram de turmålene folk setter mest pris på, sier Liv Synnøve Hoel i Friluftsrådet Nordmøre og Romsdal. Hun peker på at noen trives best ved sjøen, andre i skogen eller på fjellet – og at både terreng og opplevelser underveis er avgjørende for hva som blir en favoritt.

I Heim ble altså Tussan vinneren, et populært turmål som mange setter pris på gjennom hele året.

Så langt i sesongen har mer enn 42.000 Stikk UT!-deltakere i Møre og Romsdal og Heim registrert imponerende 772.000 turer – og enda gjenstår halvannen måned før sesongen avsluttes 31. oktober.

Friluftsrådene minner om at man gjerne kan komme med forslag til nye turmål for framtidige sesonger.

Bilde: Stikk UT! - Tussan

Bilde: Stikk UT! - Tussan

Om turmålet Tussan

Tussan er kategorisert med vanskelighetsgrad middels er godt synlig når du kjører E39 gjennom Halsa.Til den østligste av toppene (729 moh) går det en tursti opp fra Haugaskaret. Turen opp tar litt over en time, og oppe på toppen får du en panoramautsikt utover mot Tustnastabbene. Fra toppen kan du gå videre til de andre toppene i Tussan.

For mer informasjon om Tussan besøk: https://kart.stikkut.no/tussan Lenke til et annet nettsted.

Sist oppdatert

Fant du det du var på jakt etter?